Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi

http://www.ilefarsiv.com/film/

ilef.net Anasayfa    Film Atölyesi Başsayfa    Filmlerimiz / Ödüller

Anasayfa


Editörün Seçtikleri

"Maşuk" ve “Buğu” Berlin Film Festivali Türkiye Standı'nda
"Maşuk" belgesel film gösterimi
İlef’ten Mesleğe… Mert Akyol
Enes Köklü'nün Filmi Cannes'da
Mehmet Oruç'un Sarhoş Bulutlar filmi İLEF'te
Buğu filmi gösterimi ve söyleşi
Kısa Film Gösterimi
İlef, Ankara Film Festivali'nde
Tahta Parmaklıklar'a Sinepark'tan Mansiyon Ödülü
İnsan-lık'a En İyi Film Ödülü
Hepsi...
 

Ödüller

2008

2007

2006

Arka Bahçenin İnsanları

Eksik Dilek

Kırmızı

Noel Baba Gerçek mi?

Üstü Kalsın

Ayrılığa Düğün

Karşı Pota

Çıkmaz

Dışarıda Olmak

Oyun

Ayrılık Müziği

Tanrı Yuvamızı Korusun

Sekiz Dakika Kırk İki Saniye

Hayaller Birer Kırık Ayna

Rıbat

Suyla Yiten

"Filmlerimiz" bölümündeki tüm yazılar


Ödüller

“Kırmızı”

Belgesel

12’16”

2004

Demet Sert, Elif Akarsu, Nuri Ertuğ Tuğalan

- 41. Antalya Altın Portakal Film Festivali – Belgesel Dalı Birincilik Ödülü

- 12. Altın Koza Kültür, Sanat, Film Festivali - Belgesel Dalı Birincilik Ödülü

- 3. Miedzynarodowy International Film Festival Offensiva 2005 –

Belgesel Dalı Birincilik Ödülü

CinemaEast Film Festival, 2005 Amerika – Gösterim

- 5. Paso Öğrenci Filmleri Festivali – Gösterim

- 16. Ankara Uluslar arası Film Festivali,Ulusal Belgesel Film Yarışması, Amatör Kategori – Finalist

- Dokufest Prizren International Short Film Festival - Belgesel Dalı Finalist

- Luksuz Film Festivali, Slovenya - Belgesel Dalı - Finalist

- Detmold Uluslarası Kısa Film Festivali, Almanya – Finalist

- 5. Akbank Kısa Film Festivali, 2005 – Finalist

“Eksik Dilek”

Belgesel

24’15”

2004

Duygu Altıngöz, Meryem Gültabak, Selin Yıldız

- 16. Ankara Uluslar arası Film Festivali,Ulusal Belgesel Film Yarışması, Amatör Kategori – İkincilik Ödülü

- İstanbul Uluslar arası Kısa Film Günleri – Gösterim

- 5. Paso Öğrenci Filmleri Festivali – Gösterim

- Docudays Beyrut Uluslar arası Belgesel Film Festivali – Gösterim

- 26. İFSAK Ulusal Kısa Film ve Belgesel Film Yarışması – Finalist

- Luksuz Film Festivali, Slovenya - Belgesel Dalı – Finalist

- 5. Akbank Kısa Film Festivali, 2005 – Finalist

- Türkiye – Almanya Film Festivali – Finalist

“Arka Bahçenin İnsanları”

Belgesel

25’53”

2004

Serkan Şavk, Barış Şahin, Şevket Onur Cihan

- 16. Ankara Uluslar arası Film Festivali,Ulusal Belgesel Film Yarışması, Amatör Kategori – - Seçici Kurul Özel Ödülü

- 7. Akdeniz Uluslar arası Belgesel Film Yarışması, İtalya - Finalist

- 3. Dokufest Uluslar arası Belgesel ve Kısa Film Yarışması – Finalist

- 46. Bilbao Uluslar arası Belgesel ve Kısa Film Festivali, İspanya – Gösterim

- 5. Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali, Belgesel Dalı – Jüri Özel Ödülü

- 5. Paso Öğrenci Filmleri Festivali – Gösterim

- 12. Altın Koza Kültür, Sanat, Film Festivali - Belgesel Dalı – Jüri Özel Ödülü

- Luksuz Film Festivali, Slovenya, Belgesel Dalı – Finalist

- 8. Up – and – coming Uluslar arası Film Festivali, Hannover – Finalist

“Bir Bardak Sonsuzluk”

Belgesel

21’53”

2004

Ayşe Işıkay, Fırat Tügen, Koray Polat, Mert Akyol

- 16. Ankara Uluslar arası Film Festivali,Ulusal Belgesel Film Yarışması, Amatör Kategori - Finalist

- 46. Bilbao Uluslar arası Belgesel ve Kısa Film Festivali, İspanya – Gösterim

- 7. Akdeniz Uluslar arası Belgesel Film Yarışması, İtalya - Finalist

“O Zaman…”

Belgesel

29’

2004

Filiz Adıgüzel, Banu Coşkun, Dilek Keleş, Demet Sandalcı, Mustafa Turaç

- 16. Ankara Uluslar arası Film Festivali,Ulusal Belgesel Film Yarışması, Amatör Kategori - Finalist

“Ömer Eve Gel”

Belgesel

29’15”

2005

Şevket Onur Cihan, Sekan Şavk, Barış Şahin

- 27. İFSAK Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması,2006 - Özel Ödül

- 17. Ankara Uluslar arası Film Festivali Ulusal Belgesel Film Yarışması, Amatör Kategori

İkincilik Ödülü

- DZMP Krsko Luksuz Film Festivali, 2006-Slovenya – My Way(Benim Yolum)Ödülü

- 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 2006 – Jüri Özel Ödülü

- Shoot Me Film Festival, Hollanda – Avrupa Gösterimi

- 3. Akbank Kısa Film Festivali – Finalist

- ALTER-NATIVE Film Festival, Madisz(Romanya), Yarışmasız Bölüm – Gösterim

- 12. Avrupa Filmleri Festivali Gezici Festival – Gösterim

- 6. Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali – Finalist

“Gewok”

Belgesel

20’

2006

Meriç Ozan-Mutlu Karadoğan

- 7.Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali, Safranbolu 2006 - Üçüncülük Ödülü

- 7.Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali , Belgesel Dal Jüri Özel Ödülü

- Sinepark Film Festivali, Galatasaray Üniversitesi, Çarpışan Aramalar(Belgesel)-

En İyi Film Ödülü, 2007

- 18. Ankara Uluslar arası Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması, Amatör Kategori

Üçüncülük Ödülü

- Navara International Documentary Film Festival, İspanya- Gösterim

- ALTER-NATIVE Film Festival, Madisz (Romanya)- Yarışmasız Bölüm - Gösterim

- DZMP Krsko Luksuz Film Festival, Slovenya - Gösterim

- 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali - Finalist

- Hisar Kısa Film Seçkisi 2007 - En İyi 10 Filmden Biri.

- 3. Akbank Kısa Film Festivali - Finalist

- 13. Altın Koza Kültür, Sanat, Film Festivali - Finalist

- 12. Avrupa Filmleri Festivali Gezici Festival - Gösterim

- Milano-İstanbul Belgesel ve Kısa Film Buluşması – Gösterim

"An"

Kurmaca

06'08"

2006

Eray Mert

- 17. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Kısa ve Canlandırma Film Yarışması, Kurmaca Dalı, Jüri Özel Ödülü, 2006

- 6. Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali, Kurmaca Dalı, Finalist, 2006

- ALTER-NATIVE Film Festival, Madisz (Romanya)- Gösterim, 2006

- 12. Avrupa Filmleri Festivali Gezici Festival, Gösterim, 2007

- DZMP Krsko Luksuz Film Festivali, Slovenya, Gösterim, 2006

- “Hayat Kısa” Kanal Türk 1. Kısa Film Yarışması, Finalist, 2006

"Mütereddit"

Kurmaca

05'40"

2006

Eray Mert

- 13.Altın Koza Film Festivali, Öğrenci Filmleri Yarışması, Kurmaca Dalı, En İyi Film Ödülü

- 7. Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali, Kurmaca Dalı, Prof. Dr. Alim Şerif Onaran Özel Ödülü, 2007

- Sinepark Kısa Film Festivali, Alabora Kategorisi, En İyi Film Ödülü, 2007

- Malatya Üniversitesi, Kısa Film Yarışması, En İyi Film Ödülü, 2007

- 4. Yıldız Kısa Film Festivali, İkincilik Ödülü, 2007

- 9. Marmara İletişim Fakültesi, Kısa Film Yarışması, En İyi Senaryo Ödülü, 2007

- 18. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Kısa ve Canlandırma Film Yarışması, Kurmaca Dalı Finalist, 2007

- ALTER-NATIVE Film Festival, Madisz (Romanya)- Gösterim, 2006

- Iran Genç Sinemacılar Birliği & Tahran Uluslar arası Kısa Film Festivali, Gösterim, 2006

- 13. Uluslar arası ETIUDA&ANIMA Film Festivali (Polonya), Gösterim, 2006

- “Hayat Kısa” Kanal Türk 1. Kısa Film Yarışması, Finalist, 2006

- Detmold

- Lucania

"İyi Ki Doğdum"

Kurmaca

06'32"

2006

Eray Mert

- İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali 2007, Finalist, 2007

- Milano-İstanbul Belgesel ve Kısa Film Buluşması, Gösterim, 2007

- 4. Yıldız Kısa Film Festivali, Gösterim, 2007

- Start 2006 Uluslar arası Öğrenci Filmleri Festivali, Azerbaycan, En İlgi Çekici 5 Filmden Biri, 2006

“Pinata Pia”

Canlandırma

06’49”

2006

Murat Yerden, Merve Yıldıran, Oğuz Uydu, Yalçın Demirağ, Hakan Babacan

- 13. Altın Koza Kültür, Sanat, Film Festivali – Finalist

- 17. Ankara Uluslar arası Film Festivali Ulusal Canlandırma ve Kısa Film Yarışması,

Amatör Kategori – Finalist

“Kilidin Ne Tarafı Hücre”

Belgesel

23’17”

2006

Armağan Ükünç, Murat Yerden, Oğuz Uydu

- 28. İFSAK Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması – Finalist

- İf! İstanbul 2007 – Gösterim

- 18. Ankara Uluslar arası Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması, Amatör Kategori – Finalist

- 7. Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali, Belgesel Dalı - Finalist

- Sinepark Film Festivali, Galatasaray Üniversitesi, 2007 – Finalist

- 4. Yıldız Kısa Film Festivali – Finalist

- 14. Altın Koza Film Festivali – Yarışmasız Bölüm – Gösterim

“Öyle Duruyorum”

Belgesel

21’26”

2006

Ateş Savaşeri, İrem Pasinligil, Onur Etiz

- 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 2006 – Jüri Özel Ödülü

İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali – Belgesel Dalı En İyi Film Ödülü

- 18. Ankara Uluslar arası Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması – Amatör Kategori

Birincilik Ödülü

- 7. Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali – Belgesel Dalı - Süha Arın Özel Ödülü

- Sinepark Film Festivali, Galatasaray Üniversitesi, 2007 – Jüri Özel Ödülü

- 28. İFSAK Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması – Finalist

- ALTER-NATIVE Film Festival, Madisz(Romanya), Yarışmasız Bölüm – Gösterim

- 12. Türkiye – Almanya Film Festivali, Nurnberg – Gösterim

- 12. Avrupa Filmleri Festivali Gezici Festival – Gösterim

- DZMP Krsko Luksuz Film Festivali, 2006-Slovenya – Gösterim

- 13. Altın Koza Kültür, Sanat, Film Festivali - Finalist

- 7. İzmir Uluslar arası Kısa Film Festivali - Finalist

- 3. Akbank Kısa Film Festivali – Finalist

- 4. Yıldız Kısa Film Festivali – Finalist

“Suret”

Deneysel

04’21”

2006

Reyhan Meral , Yasemin Aydın

- 18. Ankara Uluslar arası Film Festivali Ulusal Kısa ve Canlandırma Film Yarışması, Amatör Kategori Deneysel Dal Birincilik Ödülü

- 4. Yıldız Kısa Film Festivali - Gösterim

"Rümeysa"

Kurmaca

09'44"

2007

Eray Mert

- 18. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Kısa ve Canlandırma Film Yarışması, Kurmaca Dalı,Finalist 2007

- 4. Yıldız Kısa Film Festivali, Gösterim, 2007

"Söyleyemiyorum"

Kurmaca

04'45"

2007

Eray Mert

- 18. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Kısa ve Canlandırma Film Yarışması, Kurmaca Dalı, Gösterim, 2007

- Sinepark Kısa Film Festivali, Alabora Kategorisi, Gösterim, 2007

- İnönü Üniversitesi Kısa Film Yarışması, Finalist, 2007

"Muhteşem İnsan"

Kurmaca

05'50"

2007

Eray Mert

- 18. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Kısa ve Canlandırma Film Yarışması, Kurmaca Dalı, Gösterim, 2007

- 4. Yıldız Kısa Film Festivali, Gösterim, 2007

Nokia Nseries Kısa Film Yarışması, Finalist, 2007

- 14. Altın Koza Film Festivali, Kısa Film Seçkisi Filmi, 2007

"Kazım Ada"

Kurmaca

10'

2007

Eray Mert

- Nokia Nseries Kısa Film Yarışması, Üçüncülük Ödülü, 2007

- 4. Yıldız Kısa Film Festivali, Finalist, 2007

- 19. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Kısa ve Canlandırma Film Yarışması, Kurmaca Dalı, Finalist, 2008

"Bakmak/Görmek"

Belgesel

2007

Eray Mert

- 10. 1001 Belgesel Film Festivali, Gösterim, 2007

- 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali, Ulusal Kısa Film ve Belgesel Film Kategorisi, Finalist, 2007

- 13. Avrupa Filmleri Festivali, Video Odası, Gösterim, 2007

- 19. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali, Finalist, 2007

- 19. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Kısa ve Canlandırma Film Yarışması, Finalist, 2008

- 8. Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali, Finalist, 2008

- 2. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, Finalist, 2008

"Bir Kelek Etkisi"

Kurmaca

2007

Eray Mert

- 8. İzmir Kısa Film Festivali, Finalist, 2007

- 2. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, Finalist, 2008

- 5.Yıldız Kısa Film Festivali, Finalist, 2008

- 19. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Kısa ve Canlandırma Film Yarışması, Gösterim filmi

- 7. İf Türkiye’den Kısalar Gösterimleri, 2008

"Küresel Isınmaya Karşı Alınan Beş Önlem"

Kurmaca

2007

Eray Mert

- 7. İf Türkiye’den Kısalar Gösterimleri, 2008

- 2. Kısa Devre film festivali gösterim filmi 2008

"Evladiye"

Kurmaca

04'52"

2007

Eray Mert

- Nokia Nseries Kısa Film Yarışması, Finalist, 2008

- 19. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Kısa ve Canlandırma Film Yarışması, Kurmaca Dalı, Finalist, 2008

- 8. Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali, Finalist, 2008

- 2. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, Finalist, 2008

- 5.Yıldız Kısa Film Festivali, Finalist, 2008

- 7. İf Türkiye’den Kısalar Gösterimleri, 2008

- 2. Kısa Devre Film Festivali Gösterim Filmi, 2008

- 1. Kıbrıs Uluslararası Kısa Film Festivali Finalist, 2008

"23 Nisan"

Kurmaca

2007

Eray Mert

T.C. KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü katkılarıyla hazırlanmıştır. 2008

- 8. Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali, Finalist, 2008

"İnsan-lık"

Kurmaca

2007

Eray Mert

- 5.Yıldız Kısa Film Festivali, Birincilik Ödülü, 2008

"Darbe"

Kurmaca

09'52"

2008

Eray Mert

- 2. Nokia Nseries Kısa Film Yarışması, İkincilik Ödülü, 2008




Film Atölyesi içinde
ilef.net'te
Web'de
ilef tanıtım filmi
radyoilef Canli Yayin
ilef Fotograf Galerileri
Gorünüm
ilef Web Sitesinden

2013-2014 Güz (TDİ101- YDİ101-YDİ102) UZEM Mazeret Sınavları

2013-14 Güz Dönem Sonu Sınav Programı

HALKLA İLİŞKİLER MODELLERİ DERSİ HAKKINDA

Can Dündar İLEF'te

2013-14 Güz Mazeret Sınav Programı

2013-2014 Güz Yarıyılı TDİ-I ile YDİ-101 ve 201( İng.) Uzaktan Eğitim Derslerinin Ara Sınav Programı


 

Bu yazıyı  Yazdır |   Sayfa Başı  
 
© Film Atölyesi
Şafak Dikmen

Film Atölyesi Anasayfa | İletişim
ilef © 1996-2011 ilef Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi. Tüm hakları saklıdır. | Fakülte iletişim bilgileri