Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi

http://www.ilefarsiv.com/fakulte/

ilef.net Anasayfa    İletişim Fakültesi Başsayfa    Fakülte Hakkında / OlanaklarDuyurular

2013-2014 Güz (TDİ101- YDİ101-YDİ102) UZEM Mazeret Sınavları

2013-14 Güz Dönem Sonu Sınav Programı

HALKLA İLİŞKİLER MODELLERİ DERSİ HAKKINDA

2013-14 Güz Mazeret Sınav Programı

2013-2014 Güz Yarıyılı TDİ-I ile YDİ-101 ve 201( İng.) Uzaktan Eğitim Derslerinin Ara Sınav Programı

Hepsi...Olanaklar

İLEF öğrencileri, fakültede geçirdikleri süre boyunca gerek dersler kapsamında gerekse ders-dışı çalışmalarında Haber, Radyo, Film, Fotoğraf ve Reklam atölyeleri gibi uygulama olanaklarından yararlanırlar. Ayrıca iletişmle ilgili çok sayıda öğrenci topluluğu da faaliyet göstermektedir. Bunların yanında, İLEF, öğrencilerine öğrenim yaşamlarında sıkça kullandıkları dört önemli mekan daha sağlamaktadır. Bunlarla ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Kütüphane

İletişim alanında uzmanlaşan İLEF kütüphanesi, geniş bir kitap ve dergi koleksiyonuyla öğrencilerimize ve araştırmacılara hizmet vermektedir. Kütüphane, Ankara Üniversitesi'nin Bil-Sis sistemi aracılığıyla internet üzerinden de sorgulanabilmektedir. http://bil-sis.ankara.edu.tr

Bilgisayar Laboratuvarı

1993 yılında Macintosh bilgisayarlarla kurulan laboratuvar, daha sonra PC bilgisayarlarla desteklenerek bugünkü konumuna ulaşmıştır. Laboratuvarda 14 adet Macintosh bilgisayar, 15 adet PC bilgisayar, 2 adet lazer yazıcı, 2 adet " image writer" yazıcı, 2 adet tarayıcı bulunmaktadır. Laboratuvar hem derslerde, hem de öğrencilerin uygulamalarında ve internet erişimlerinde kullanılmaktadır. Öğrenciler bilgisayarlardan randevu sistemiyle yararlanabilmektedirler.

Öğretim yılı boyunca "Bilgisayara Giriş", "Gazete Yayımlama Teknikleri", "Grafik Tasarımı" gibi dersler ve bu derslerin uygulamaları burada gerçekleştirillmektedir.

Mahmut Tali Öngören Salonu

İLEF'teki en önemli mekanlardan birisi şüphesiz Mahmut Tali Öngören Salonu'dur. Bir oditoryum niteliğindeki bu salon, film gösterimlerinden derslere, toplantılardan törenlere çok çeşitli etkinliklerde kullanılmaktadır. 140 koltuk kapasiteli salonda, video projeksiyon sistemiyle DVD, VHS, Betamax ve bilgisayardan gösterim olanakları bulunmakta ve Dolby Digital Surround ses sistemiyle desteklenmektedir. Salona 1999 yılında kaybettiğimiz ve okulumuzun ilk öğretim elemanlarından olan Mahmut Tali Öngören'in adı verilmiştir.

Kulis

Okulumuzun en çok kullanılan bölümü olan Kulis, bu yoğunluğa layık olarak hizmet veren bir merkezimizdir. Ankara’nın en güzel çayının, çaydan öte sohbetinin bulunduğu, her dakika vatan kurtarma tartışmalarının yaşandığı Kulis kışın sıcak, yazın serin dumanaltı atmosferiyle çoğunlukla dersliklerden daha fazla rağbet görmektedir. Bu nedenledir ki Kulis’in kendine has bir diploması olması gerektiğini ve okulumuz öğrencilerinin çoğunun bu diplomayı sonuna kadar hakettiğini düşünüyoruz.

Ayrıca her yıl fakülte içinde yapılan oylamalarla kategorisinde ‘en iyi’ olan öğretim elemanlarına ‘Kulis Oskarları’ veriyoruz. (En Karizmatik Hoca, En Güzel Göbekli Hoca, En Sıradışı Hoca, vs.)

ilef tanıtım filmi
radyoilef Canli Yayin
ilef Fotograf Galerileri
Gorünüm
ilef Web Sitesinden

2013-2014 Güz (TDİ101- YDİ101-YDİ102) UZEM Mazeret Sınavları

2013-14 Güz Dönem Sonu Sınav Programı

HALKLA İLİŞKİLER MODELLERİ DERSİ HAKKINDA

Can Dündar İLEF'te

2013-14 Güz Mazeret Sınav Programı

2013-2014 Güz Yarıyılı TDİ-I ile YDİ-101 ve 201( İng.) Uzaktan Eğitim Derslerinin Ara Sınav Programı


 

Bu yazıyı  Yazdır |   Sayfa Başı  
 
© İletişim Fakültesi


İletişim Fakültesi Anasayfa | İletişim
ilef © 1996-2011 ilef Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi. Tüm hakları saklıdır. | Fakülte iletişim bilgileri